RSS

Просування росіян на Сумщині. Яка ситуація на цій ділянці фронту

2025-06-26 21:11:00
Просування росіян на Сумщині. Яка ситуація на цій ділянці фронту -
    • Лаура Гоцці, Жанна Безп'ятчук
    • Role,BBC, Лондон і Київ

Українські війська зупинили просування російських військ на північному сході Сумщини, заявив головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський.

Під час візиту на передову 26 червня Сирський заявив, що лінію бойових дій вдалося стабілізувати. А літній наступ російських військ у цьому районі припинено.

Головнокомандувач особисто їздив перевіряти укріплення в регіоні й визнав, що треба будувати нові, більш ефективні фортифікації.

Коментарі Сирського щодо успіхів ЗСУ на Сумщині підтверджують недавні заяви української влади, що тиск Росії там зменшується.

Але ситуація залишалася все одно "нестабільною", заявив речник Держприкордонної служби Андрій Демченко.

Сумщина межує з Курською областю Росії, частину якої українська війська захопили влітку-восени 2024 року в результаті блискавичного несподіваного наступу.

Навесні 2025 року українська армія відступила з більшості захоплених нею російських територій під тиском сил РФ.

Вторгнення під Курськом стало ганьбою для Росії. І в квітні 2025 року російський президент Володимир Путін оголосив про план створення "буферних зон безпеки" вздовж кордону, щоб забезпечити "додаткову підтримку" для районів Росії, які межують з Харківською, Сумською та Чернігівською областями України.

Відтоді Москва пробує просуватися на Сумщині. Наприкінці травня президент України Володимир Зеленський заявив, що 50 000 російських військових зосереджені вздовж кордону і що вони планують створити там 10-кілометрову буферну зону.

Українську владу критикували за відсутність укріплень у деяких районах Сумської області. Своєю поїздкою та заявою Сирський спробував заспокоїти українську громадськість та запевнити, що укріплення будуються далі в умовах стабільнішого фронту.

"Додаткові укріплення, створення "зон ураження", будівництво коридорів проти дронів для захисту наших солдатів та забезпечення надійнішої логістики для наших військ – це очевидні завдання, які виконуються", – сказав він.

Але Сирський визнав, що нові укріплення мають робити краще, вони мають бути ефективнішими.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну відсутність укріплень на певних ділянках дозволила російським військам за лічені години вторгнутися в країну та окупувати частину її територій. Це трапилося і на північних кордонах України, і на адмінлінії з незаконно анексованим Кримом. За деякі втрачені тоді землі боротьба триває досі.

Безпечно та швидко побудувати укріплення на Сумщині можна було восени 2024 року, коли українські війська все ще наступали в прикордонній з Росією Курській області. Суми були тоді далі від фронту. Зрештою, Росії було там не до наступу.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський побував на передовій у Сумській області

Автор фото,Сирський/Телеграм

Підпис до фото,Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський побував на передовій у Сумській області

Зараз може бути вже запізно, оскільки Росія, безсумнівно, добре знає про ті ділянки фронту, де бракує потужних укріплень.

За останні кілька місяців Москва стверджувала, що захопила кілька сіл, одночасно обстрілюючи місто Суми потужними ракетними ударами, вбивши десятки людей.

В результаті одного балістичного обстрілу 13 квітня загинуло щонайменше 34 людини, а 117 отримали поранення.

OSINT-проєкт DeepState, посилаючись на свої джерела серед військових, прямо вказав на брак укріплень на тих ділянках фронту на Сумщині, де нині точаться бойові дії.

Ідеться і про затримки зі зведенням цих інженерних фортифікацій, і про низьку якість деяких бліндажів, які викопали у відкритому полі, як випливає з аналізу DeepState.

Відповідаючи на питання про літній наступ на форумі в Санкт-Петербурзі минулого тижня, Путін сказав, що Росія "не мала на меті захопити Суми, але я цього не виключаю".

Він сказав, що російські війська вже створили буферну зону глибиною 8-12 км.

Масштабні атаки російських безпілотників на українські міста стають усе частішими. За останні тижні Київ атакувала рекордна кількість безпілотників, які долають засоби ППО та спричиняють смертельні вибухи.

Недавні раунди переговорів між Україною та Росією призвели до масштабного обміну полоненими, але поки що не принесли жодного відчутного прогресу в напрямку припинення вогню.

Раніше цього тижня генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що європейські та канадські союзники пообіцяли Україні 35 мільярдів євро.

Але Київ хвилюється щодо відданості президента США українській справі та його нестабільних стосунків із Володимиром Зеленським.

Втім, у середу Трамп заявив, що зустріч, яку він провів із Зеленським на полях саміту НАТО в Гаазі, "не могла бути кращою".

На пресконференції після саміту він розповів кореспондентці BBC Україна Мирославі Пеці, що розглядає можливість постачання Києву американських ракет протиповітряної оборони Patriot для захисту від російських ударів.

Відео цієї розмови між журналісткою і Трампом, яке швидко поширилось світом, можна переглянути за лінком.

"Ми подивимося, чи зможемо ми їх надати. Знаєте, їх дуже важко отримати", – сказав він.

 

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...