У четвер 12 червня відбувся черговий етап обміну полоненими між Росією і Україною.
З російського полону повернулася група важкопоранених і хворих військовослужбовців.
Точну кількість звільнених не називають з міркувань безпеки операції й обіцяють оголосити її після завершення процесу обміну. Ще має бути щонайменше кілька обмінів у межах останньої стамбульської домовленості.
"Сьогодні вдома воїни нашої армії, нацгвардійці, прикордонники. Усі потребують лікування, і їм обовʼязково буде надана необхідна допомога. Це вже другий етап повернення важкопоранених і важкохворих воїнів", - прокоментував обмін президент Володимир Зеленський.
Як вказали в координаційному штабі з питань обміну, частину звільнених сьогодні українських воїнів вважали раніше зниклими безвісти.
Найстаршому звільненому - 59 років, а наймолодшому - 22, розповів омбудсман Дмитро Лубінець.
Обмін відбувся в рамках домовленостей, які вдалося досягти 2 червня у Стамбулі. Першу групу важкопоранених воїнів обміняли 10 червня. А напередодні, 11 червня, в Україну повернули тіла 1212 полеглих військових.
Як повідомив координаційний штаб, в Україну повернулися військовослужбовці ЗСУ. Серед них – бійці десантно-штурмових, військово-морських, повітряних сил, сил тероборони, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.
Серед звільнених сьогодні також є захисники Маріуполя, які перебували в полоні понад три роки.
"Усі визволені оборонці - чоловіки, військові рядового та сержантського складу", - уточнюють у Координаційному штабі.
Додому повернулися українці, які воювали на Донецькому, Херсонському, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках.
Звільнені з полону захисники пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі, повідомили в координаційному штабі.
Сьогоднішній обмін є частиною великого обміну у категоріях військовослужбовців віком до 25 років, а також важкопоранених та тяжкохворих.
9 червня Україна і Росія обмінялися полоненими віком до 25 років. Їхню точну цифру також не назвали. Обмін відбувся на кордоні Білорусі та України.
Як і після першого раунду переговорів, обмін полоненими став єдиним конкретним підсумком зустрічі 2 червня.
Обидві делегації заявили, що буде новий масштабний обмін військовополоненими за формулою "всіх на всіх". Він стосується двох категорій - молодих людей віком до 25 років, важкохворих і тяжкопоранених.
Голова російської делегації Володимир Мединський обіцяв, що це буде "наймасштабніший" обмін від початку війни.
Сторони у Стамбулі також домовилися про обмін тілами загиблих військових. Йшлося про шість тисяч тіл, які можуть повернути.
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.