Про це повідомила в понеділок під час брифінгу речниця Білого дому Джен Псакі, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Сьогодні президент затвердив закон про ленд-ліз, який розширює набір інструментів для забезпечення України зброєю та обладнанням, яких вони потребують», - заявила офіційна представниця адміністрації США.
Псакі підкреслила, що Сполучені Штати підтримують Україну й продовжують демонструвати це у різні способи. У цьому зв’язку вона нагадала, що напередодні перша леді Джилл Байден відвідала Україну з «історичним візитом», де зустрілася з Оленою Зеленською. Дата візиту була обрана у День матері, щоб ушанувати пам'ять жертв, яких зазнали багато матерів в Україні, а також надіслати важливий меседж солідарності українському народові.
Крім того, продовжила речниця Білого дому, тимчасова повірена у справа США в Україні Крістіна Квін разом із групою американських дипломатів у День перемоги над нацизмом у Європі прибула до Києва, аби продемонструвати єдність з народом України, який воює за свободу й демократію.
Псакі також нагадала, що Байден у неділю провів саміт G7 (куди був запрошений і Президент України) щодо колективної відповіді жорстокій війні, розв'язаній путіним. Після цього, продовжила вона, була запроваджена нова хвиля санкцій проти росії з метою посилити тиск на путіна.
Проєкт Закону про ленд-ліз та захист демократії в Україні був ухвалений минулого місяця обома палатами Конгресу США. Зокрема, Сенат одностайно підтримав документ 6 квітня, Палата представників проголосувала 28 квітня.
Документ дозволяє президентові США використовувати програму ленд-лізу для прискореної передачі в Україну зброї, військової техніки, медикаментів, продуктів харчування тощо. Передбачається, що країна-одержувач сплатить їхню вартість пізніше.
Програма ленд-лізу діяла під час Другої світової війни. Вона дала США змогу оперативно надавати союзникам зброю.
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.