Через війну багато українців були змушені виїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами. Всі вони мають право на допомогу на проживання від держави. Але в майбутньому не всі зможуть її отримувати.
Про заплановані зміни розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі «Українського радіо».
Вона зазначила, що в порівнянні з минулим роком кількість внутрішньо переміщених осіб збільшилась. І закладених цього року коштів на виплату такої допомоги може не вистачити до кінця року, адже кількість людей, яка потребує підтримки, не зменшується.
«Ми задумуємось над форматом, бо є люди, які вже цілий рік отримують таку допомогу. І є варіант — можливо, цим людям вже допомогти реінтегруватися в громаду, знайти роботу, підтримати їх, щоб вивести в економічну самостійність. Бо ця допомога не є високою і разом с тим вона є вагомою для бюджету, бо багато хто її отримує. Напевно, логічніше дивитися з врахуванням адресності, бо сьогодні ми платимо всім і ми не перевіряємо — а, може, людина вже працює, а, може вона взагалі вже працювала. Все-таки, якщо ти рік працював, то якусь подушку відносної стабільності собі забезпечив», — зазначила вона.
За словами міністерки, ці кошти хочуть надавати найвразливішим верствам населення й тим, хто щойно перемістився.
«Варто було б спрямувати ці гроші на нових людей, що переміщаються, або на тих, кому важче, або тим, хто з інвалідністю. Я думаю, ми будемо думати над адресністю. І спільноти внутрішньо переміщених осіб розуміють, що немає сенсу все життя платити — це погано такий статус за людиною закріплювати, бо вона має ставати повноцінним членом громади, жити, як усі», — підсумувала Оксана Жолнович.
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.