Громадяни Польщі через понад два роки з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну менш прихильно ставляться до українських біженців в усіх сферах, за винятком згоди приймати українських дітей до польських шкіл.
Про це свідчить дослідження Варшавського університету та Економіко-гуманітарної академії у Варшаві, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Rzeczpospolita.
Згідно з дослідженням, лише 31% респондентів вважає, що Польща повинна обов'язково допомогти Україні (у січні 2023 року так вважали 62%), а "радше допомогти" – 43%. Група поляків, які виступають проти допомоги, збільшилася до 19%.
72% польських респондентів вважають, що, попри війну з Росією, Польща повинна насамперед дбати про власні інтереси (протилежної думки дотримуються загалом 15%) – це стосується, в основному, експорту продовольства.
За два роки вдвічі зросла кількість респондентів, які тепер вважають, що Польща не повинна надавати додаткової підтримки Україні. Найбільше поляки підтримують матеріальну допомогу – тобто їжу та одяг, але кількість її прихильників зменшилася з 79% до 62%.
Лише 7% польських респондентів дуже позитивно оцінюють відносини Польщі з президентом Володимиром Зеленським, а 18% – категорично негативно.
Наразі лише 17% поляків згодні прийняти біженців з України з можливістю розселення (понад рік тому так вважали 37%). 61% хочуть, щоб вони повернулися до України після війни.
Більшість поляків (95%) також вважають, що Польща має скорочувати виплати допомоги українським біженцям.
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.