У вівторок, 6 травня, між Україною і Росією відбувся обмін полоненими.
Про це першими повідомило міноборони Росії. За їхніми даними, Росія повернула 205 своїх військових та передала Україні 205 військовополонених ЗСУ - "внаслідок переговорного процесу".
Невдовзі після цього обмін підтвердив президент Зеленський.
"Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту", - написав він.
Український президент зазначив, що військові "були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності".
У координаційному центрі з питань повернення полонених вказали, що серед звільнених воїнів - представники Збройних Сил України, зокрема Військово-морських сил, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Серед них - три українських офіцери.
У центрі нагадали, що обмін відбувся на день піхоти, який сьогодні відзначають в Україні.
Ці люди воювали на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також - захищали Маріуполь.
Із російського полону звільнено 40 військовослужбовців системи МВС, повідомило міністерство.
"26 гвардійців і 14 прикордонників уже на рідній землі. Наймолодшому з них — 22 роки, найстаршому — 25. Більшість перебувала в полоні ще з 2022 року".
Прикордонники заявили, що повернули 14 їхніх бійців.
Традиційно посередником в обміні стали Об'єднані Арабські Емірати, яким подякувала як українська, так і російська сторона.
Це вже 64-й обмін військовополоненими за час великої війни, повідомив український омбудсмен Дмитро Лубінець. За його словами, вже вдалося повернути 4757 українців.
Як пояснив омбудсмен, представники офісу генпрокурора перебували на місці обміну і "зафіксували, в якому емоційному та фізичному стані звільнені повертаються в Україну".
Лубінець наголосив, що українці, які повернулися з полону, мають право на "соціальні гарантії щодо отримання медичної допомоги та психологічної реабілітації, поновлення документів, отримання одноразової грошової допомоги". В разі порушення цих прав він закликав звертатися до офісу генпрокурора.
Попередній обмін відбувся у Страсну суботу, 19 квітня, перед Великоднем.
246 військових повернулися в Україну, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном.
В Росію повернулося 246 їхніх громадян.
Серед звільнених з полону тоді були Маргарита і Руслан Виноград, мати і син які не бачилися понад три роки після виходу з "Азовсталі" у Маріуполі.
Вони зустрілися в автобусі.
Руслану зараз 22 роки. Він писав листи мамі, думаючи, що вона вже звільнена з полону.
Обміни проводили також в середині березня, в лютому та перед Новим роком.
Президент Зеленський щоразу наголошує на ролі ОАЕ в цьому процесі.
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.