RSS

Франція надасть Україні винищувачі Mirage 2005. Що про них відомо і як це змінить фронт

2024-06-07 12:43:00
Франція надасть Україні винищувачі Mirage 2005. Що про них відомо і як це змінить фронт -

Франція надасть Україні модернізовані винищувачі Mirage 2000-5, анонсував Еммануель Макрон.

"Вони дозволять Україні захистити свою територію та повітряний простір", - сказав президент в інтерв'ю французьким ЗМІ. Про це пише ВВС Україна.

Він додав, що українські пілоти зможуть пройти навчання у Франції для пересадки на Mirage вже до кінця 2024 року.

Точну кількість літаків, які передадуть Києву, він поки що не назвав.

Крім того, Макрон пообіцяв навчити у Франції ще 4 500 українських військових.

Він також підтвердив готовність направити в Україну французьких інструкторів, уточнивши при цьому, що "не йдеться про навчання солдатів у зоні бойових дій", тому це "не означатиме ескалації".

Mirage 2000 - що це за літак

Як пише Forbes, угода щодо літаків Mirage готувалася протягом багатьох місяців.

Mirage 2000 - багатоцільовий винищувач, що перебуває на озброєнні французької армії з 1980-х років. Його конструкція схожа з F-16, який надійшов на озброєння США за п'ять років до цього.

За словами Макрона, Україна отримає саме винищувачі Mirage 2000-5, які оптимізовані для бою в повітрі, а не старі Mirage 2000C або штурмовики класу "повітря-земля" Mirage 2000D.

Усі варіанти мають майже однакову форму і основні характеристики: безхвосте дельтаподібне крило, один двигун, багаторежимний радар на носовій частині і надзвукову швидкість, пояснює видання.

Mirage 2000-5

АВТОР ФОТО,ВПС ГРЕЦІЇ

Підпис до фото,Винищувачі Mirage мають великий потенціал для застосування бомбового та ракетного озброєння

Старі Mirage французи поступово замінюють на новіші Rafale.

Версія літаків Mirage 2000-5, які планують поставити в Україну, вважалася однією з найкращих у 1990-х роках.

"Цей літак призначений для протиповітряної оборони, його пілоти спеціалізуються саме на цьому", – пояснила полковник французьких ВПС Анн Лабаді в інтерв'ю Combat Aircraft.

Вона додала, що якби Mirage-2000 були доступні Україні сьогодні, їх би використовували для боротьби з російськими винищувачами-бомбардувальниками Су, які бомбардують українські війська і цивільне населення тисячами керованих авіабомб.

Як адаптувати Mirage 2000-5 в Україні

Інтеграція літака потребує ретельного планування й координації, оскільки необхідно враховувати кілька проблем, пише Аviationist.

Насамперед навчання: пілотам і технічному персоналу необхідно пройти серйозну підготовку для ознайомлення з авіонікою, озброєнням, датчиками та процесами роботи нового літака.

Таке навчання може бути трудомістким, дорогим і тривалим.

Однак, зважаючи на те, що частина українських пілотів вже проходить навчання у Франції, проблему можна пом'якшити, зазначає видання.

Найімовірніше, літак не вимагатиме модифікації інфраструктури, як-от ангари та приміщення для технічного обслуговування, але його необхідно буде інтегрувати в наявні ланцюжки поставок.

Франція планує підтримати українців великою кількістю запасних частин, тож це пом'якшить проблему.

Крім того, Mirage 2000-5 потрібно зробити сумісним з іншими типами суден, які є на озброєнні українців.

Однак це не повинно стати проблемою, оскільки ВПС України вже змогли інтегрувати натівські системи озброєння у радянські Су-27 та МіГ-29.

На думку виданя, ні Mirage, ні F-16, які Україна має отримати найближчим часом, сильно не змінять правила гри у повітряній війні, хоча, безумовно, допоможуть це зробити, вивівши на поле бою ще один літак четвертого покоління.

Mirage 2000-5 має гарну маневровість, досить сучасну авіоніку, радіолокаційні системи та комплекси радіоелектронної боротьби, що дозволяють підвищити його ситуаційну поінформованість і бойові можливості.

Ці винищувачі також мають великий потенціал для застосування бомбового та ракетного озброєння.

Вони здатні переносити крилаті ракети SCALP-EG, які Франція вже надала Україні, а також "розумні" авіабомби AASM Hammer.

Зеленський і Макрон, Париж, переговори

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Підпис до фото,Переговори Макрона та Зеленського відбудуться у Парижі 7 червня

У п'ятницю, 7 червня, у Парижі відбудуться переговори Еммануеля Макрона з президентом Зеленським.

Очікується, що вони підпишуть дві угоди, які надають Україні 650 млн євро у вигляді кредитів і грантів для підтримки місцевих органів влади та критичної інфраструктури, зокрема енергетичної, що зазнає постійних російських ударів.

Володимир Зеленський також виступить у Національній асамблеї – нижній палаті парламенту Франції.

 

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...