-
-
Кліща зняв тільки вранці, - розповідає Юрій П., мешканець села Білогородка, Бучанського р-ну, Київської області, - За ніч на нозі утворилася гематома розміром з залізну гривню, і червоний набряк. Кліща зняли в ветклініці зняли спеціальним пластиковим пристроєм і одразу відправили на експертизу. Позаяк вчасно виявлене захворювання краще виліковується. На щастя, аналіз показав відсутність будь яких збуджувачів захворювань в слині і крові кліща.
У комерційних лабораторіях київщини обмежена кількість аналізів на хвороби, збудниками якими є кліщі. Зазвичай виявляють тільки бореліоз. Вартість такого аналізу – 275 грвиень. Щоб отримати результат потрібно 14 годин і живий кліщ. Його транспортують у лабораторію в спеціальній колбі з вологою ватою, щоб комаха, яка наповнилася кровью не загинула в дорозі раніше, аніж це потрібно медикам.
-
Кліщі зазвичай падають з дерев, - каже фермер Григорій Андрійович Колесник (1975 року народження. Він тримає двох корів і вдень вимушений викошувати 250 кг трави для скотини. Попри гіпотезу, що кліща багато в траві, він переконаний що, білогородські кліщі живуть на деревах, і зазвичай не становлять небезпеки здоров’ю людини.
-
Буває за комір впаде, ти потрусиш сорочку, і він падає в труси, - каже фермер, а там вже насмокче крові. Якось прийшов з сінокосу – а там вже є. Просив дружину, щоб витягла. Але щоб когось паралізувало від цього, чи якийсь інцефаліт – цього не помню. Шершень був вдарив у губу, - то запам’яталося.
Як повідомляє сайт empendium.com В Україні, в основному, хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) та кліщовий енцефаліт; інші (анаплазмоз, бабезіоз, туляремія та рикетсіози) трапляються дуже рідко. Їх переносять кліщі, що харчуються кров’ю тварин та людини, активні від весни до пізньої осені.