RSS

Вперше за пів століття розробили нові ліки від нападів астми

2024-11-28 23:59:00
Вперше за пів століття розробили нові ліки від нападів астми -
  • Джеймс Галлахер
  • Role,Кореспондент BBC з питань здоровʼя та науки

Дослідники стверджують, що вперше за пів століття знайшли новий засіб для лікування нападів астми.

Клінічні випробування препарату Бенралізумаб показали, що він ефективніший за звичайні стероїдні таблетки і допомагає при загрозливих для життя проблемах з диханням у людей з тяжкою формою захворювання.

Моноклональні антитіла, що містяться в ньому, впливають на один з видів білих кров'яних клітин - еозинофілів, які можуть проникати в легені з так званою еозинофільною астмою і викликати набряк та закриття дихальних шляхів.

На цю форму астми припадає близько половини всіх загострень.

Той самий біологічний механізм - в основі третини всіх важких загострень хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ).

Але дослідники з Королівського коледжу Лондона виявили, що пацієнти з астмою або ХОЗЛ, які отримали ін'єкцію препарату під час нападу, рідше страждають від хрипів, задишки та інших симптомів через чотири тижні.

Якщо такий напад - утруднене дихання, хрипи, кашель і відчуття здавленості в грудях - не вдається усунути за допомогою звичайних інгаляторів, лікарі нині призначають курс стероїдів.

астма з дитинства

Автор фото,Alison Spooner

Підпис до фото,У Елісон Спунер астма з дитинства

Бенралізумаб вже використовують у найважчих випадках, але останні дослідження показують, що його можна застосовувати регулярніше.

Вчені здогадалися, що не всі напади астми чи ХОЗЛ однакові. Навпаки, у різних пацієнтів окремі частини імунної системи реагують по-різному.

"Тепер ми бачимо, що існують різні моделі запалення, і можемо призначати правильне лікування потрібному пацієнтові в потрібний час", - каже професор Мона Бафадхель із Королівського коледжу.

У дослідженні, в якому взяли участь 158 осіб, за пацієнтами спостерігали протягом трьох місяців після лікування загострення.

Результати, опубліковані в журналі The Lancet Respiratory Medicine, показали, що частота невдач у лікуванні складає 74% при прийомі стероїдів та 45% при використанні нової терапії.

Люди, які отримували нову терапію, рідше потрапляли до лікарні, потребували повторного лікування або вмирали.

Добровольці також повідомили про покращення симптомів та підвищення якості життя при прийомі нового препарату.

"Це революційний крок, ми не змінювали лікування вже 50 років - він змінить підхід до лікування людей, коли їм зовсім погано", - вважає професор Бафадхель.

55-річна Елісон Спунер з Оксфордширу була однією з учасників дослідження. У неї астма з дитинства, але за останні п’ять років хвороба загострилася, і у неї було три серйозні напади.

Елісон каже, що після ін’єкції почувалася "кардинально інакше", вона все ще користується інгаляторами, але "лише тому, що так сказав лікар".

"На жаль, жоден препарат не позбавляє від астми повністю, але цей найкращий. І це справді диво", - додає жінка.

Бенралізумаб: великі перспективи

Бенралізумаб ще не готовий до широкого застосування.

Щоб переконатися у його користі, необхідно провести більш масштабне дослідження, яке має розпочатися у 2025-му та триватиме два роки.

Нове дослідження також має оцінити економічну ефективність, оскільки моноклональні антитіла, як і нові ліки, - дорогі препарати.

Але доктор Санджай Рамакрішнан з Оксфордського університету вважає, що результати роботи "свідчать про великі перспективи", а лікування ХОЗЛ "застрягло в XX столітті", попри те, що це одна з основних причин смерті в усьому світі.

Протягом десятиліть напади астми лікували стероїдами, зменшуючи запалення та набряки у легенях.

Але вони допомагають не завжди, тому пацієнтам доводиться проходити повторні курси прийому препаратів, що загрожує повторною госпіталізацією, а іноді й смертю.

Регулярне застосування стероїдів також підвищує ризик розвитку діабету та остеопорозу.

 

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...