RSS

Урочиста дата 15 червня 2024 року: День Національного Порятунку та пробудження Азербайджанської Республіки

2024-06-14 22:49:00
Урочиста дата 15 червня 2024 року: День Національного Порятунку  та пробудження Азербайджанської Республіки -

ВАЖЛИВИЙ ДЕНЬ ДЛЯ КОЖНОГО ПАТРІОТА: ДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПОРЯТУНКУ ТА ПРОБУДЖЕННЯ

 

Є пам'ятні дні та свята, що символізують народження нації. Сьогодні, 15 червня, – саме такий день! Кожен народ має свої моменти національного порятунку і пробудження. Для азербайджанського народу 15 червня є знаменним днем.

 

Саме цього дня азербайджанський народ, щоб врятувати свою державу, звернувся до загальнонаціонального лідера Гейдара Алієва. Завдяки його титанічній діяльності, Азербайджан за дуже короткий термін, який обчислюється лише кількома роками, пройшов шлях розвитку, рівний тисячоліттям. Сьогодні, попри всі труднощі, що відбуваються у світі, наш мужній народ залишається непохитним і стійким, як легендарний Гейдар Алієв.

 

Гейдар Алієв: Великий Син Азербайджану

 

Гейдар Алієв – це не просто ім'я, це символ величі, мудрості та незламної відданості своєму народові. Його життя і діяльність залишили незабутній слід в історії Азербайджану, перетворивши його в сучасну процвітаючу державу. Гейдар Алієв був не тільки політиком, але й духовним батьком нації, чиїм керівництвом захоплюються мільйони.

 

Початок Великого Шляху

 

Народившись у звичайній родині, Гейдар Алієв з раннього віку виявляв неабиякі лідерські якості та інтелект. Завдяки своїй непохитній волі та прагненню до знань, він здобув блискучу освіту та швидко піднявся по кар'єрній драбині. Його шлях до вершин влади був сповнений випробувань, але кожен крок Гейдара Алієва був спрямований на благо свого народу.

 

Як справжній державний діяч, Гейдар Алієв володів неперевершеною мудрістю та стратегічним мисленням. Він розумів глибокі потреби своєї країни і вмів знаходити правильні шляхи їх задоволення. Під його керівництвом Азербайджан зробив гігантський стрибок у своєму розвитку, пройшовши шлях від політичної нестабільності до економічного процвітання. Його бачення майбутнього завжди було пронизане турботою про добробут і гідність кожного громадянина.

 

Гейдар Алієв завжди залишався відданим своєму народу. Його життя було прикладом беззастережної служби Батьківщині. В найскладніші моменти історії Азербайджану він став на чолі держави, взявши на себе важкий тягар відповідальності. Його любов до своєї країни та народу була безмежною, а його мужність і рішучість стали запорукою відродження Азербайджану.

 

Гейдар Алієв мав неймовірну харизму і вмів надихати людей на великі звершення. Його промови були пронизані мудрістю та глибиною, вони вселяли надію і впевненість у майбутньому. Він умів об'єднувати людей, надихати їх на спільну роботу задля досягнення великої мети. Його лідерство було не лише формальним, але й духовним, він був справжнім наставником і вчителем для свого народу.

 

Спадщина Великого Лідера

 

Спадщина Гейдара Алієва – це сильний, незалежний і процвітаючий Азербайджан. Його внесок у розвиток держави важко переоцінити. Відновлення економіки, стабільність політичної системи, зміцнення міжнародних позицій – все це стало можливим завдяки його невтомній праці та геніальному керівництву. Гейдар Алієв залишив після себе не тільки матеріальні досягнення, але й вічні цінності, які будуть надихати майбутні покоління азербайджанців.

 

Гейдар Алієв – це великий лідер, чиє ім'я назавжди вписане золотими літерами в історію Азербайджану. Його життя і діяльність – це приклад незламної волі, мудрості та безмежної любові до своєї Батьківщини. Він був і залишається символом національної гордості і надії, вічним джерелом натхнення для всіх, хто прагне служити своїй країні і своєму народу.

 

Сторінки нашої історії

 

У 1991 році, після здобуття Азербайджаном незалежності, в країні спостерігалася криза влади, між окремими особами та групами точилася боротьба за управління державою, що призвело до хаосу у всіх сферах суспільного життя. Народ перебував на межі зубожіння, зростала соціальна напруженість. Внаслідок цього влітку 1993 року назріла реальна загроза громадянської війни. У період перших років самостійності країна не могла вийти на шлях незалежності. Більше того, всі кроки призводили до нових проблем, причому деякі дії влади могли призвести до втрати суверенітету. Тоді треба було зупинити плутанину в країні та неоголошену Вірменією війну, швидко вирішити проблему з біженцями, пустити життя республіки в нормальне русло. У такий складний період прокинулася підсвідомість народу, який довгі роки боровся за свою незалежність, і він звернувся з проханням до Гейдара Алієва взяти на себе відповідальність за порятунок нації. Заколотний полковник Сурет Гусейнов, який став прем'єр-міністром Азербайджану, а згодом одним із організаторів путчу проти Гейдара Алієва, рухався з колоною бронетехніки з Гянджі у напрямку Баку. Алієв, знехтувавши страхом і ризиком, йде на зустріч з бунтівниками. Своїм високим авторитетом і дипломатією переконує їх у згубності та небезпеці братовбивчого зіткнення.

 

До цього в Конституцію Азербайджану було введено статтю, що стосується вікового цензу на обіймання посади президента країни, в якій безпосередньо мав на увазі похилий вік Алієва, але внаслідок подій, що відбулися, ні в кого не виникло сумнівів у необхідності зміни цієї статті.

 

Щоб врятувати країну від біди, що нависла, азербайджанський народ запросив з Нахічевані видатного лідера Азербайджану, який на той час перебував в опалі у кремлівської влади. Гейдар Алієв із честю прийняв запрошення та прибув до Баку 9 червня, а вже 15-го був обраний головою Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки.

 

А 3 жовтня 1993 року Гейдар Алієв став президентом країни та спростував постулати про безальтернативну роль невеликих держав у реалізації сценаріїв глобальних політичних гравців, які пишуть історію під себе.

 

Нова ера – етап становлення держави

 

Своїми грамотними діями на посту глави Азербайджану Гейдар Алієв за дуже короткий час не лише зміг зняти соціальну напруженість у країні та запобігти громадянській війні, а й розпочати процес побудови незалежної та сильної держави.

 

Але ці роки для Азербайджану були періодом серйозних випробувань: чи зможе він вижити як самостійну державу?! Час показав, що національний дух азербайджанського народу не погас, що він може подолати будь-які труднощі тому, що має гідного лідера нації, масштабного державного діяча. До Вашої уваги, описано в моїй книзі “Батько Нації”.

 

У становленні кожної держави велику роль відіграють і відіграватимуть видатні особи. Для того щоб відігравати важливу роль у житті суспільства та держави, вести вперед свій народ, лідер завжди має бути на вершині, вміти зібрати воєдино всі свої можливості та правильно їх використати. Азербайджанський народ - великий народ, що має багату історію, культуру та звичаї. Але, на жаль, історичні процеси протікали таким чином, що азербайджанському народові, який бореться за свою незалежність протягом останніх кількох століть, не вдавалося створити свою суверенну державу. І лише після приходу до влади Гейдара Алієва ситуація в Азербайджані змінилася докорінно.

 

Була підла спроба здійснення державного перевороту руками колишнього непорядного прем'єр-міністра Сурета Гусейнова. Зрадники, які його підтримували, своїми незаконними діями поставили державність Азербайджану на межу серйозної небезпеки. Гейдар Алієв з властивим йому вмінням та політичною майстерністю вивів державу і з цього випробування.

 

Чвари противника

 

У березні 1995 року прихильники невдалого перевороту вирішили повторити спробу за допомогою загону поліції особливого призначення. І цього разу умілими діями Гейдара Алієва вилазка проти конституційного ладу була рішуче припинена. У країні було відновлено суспільну безпеку та стабільність.

 

У період з 1993 по 1996 роки Гейдар Алієв вів роботу з усунення наслідків утопічних рішень колишнього керівництва країни у роки незалежності. Але діяльність Гейдара Алієва була спрямована не тільки на вирішення проблем, що накопичилися, паралельно його зусилля були спрямовані на майбутній розвиток і зміцнення державності країни. Разом з тим стояло питання виведення країни зі стану політичної плутанини та відновлення основ розвитку державності. Одночасно були необхідні докорінні заходи щодо скорочення безробіття та формування у громадськості відповідальності за майбутню долю держави. Усі ці питання тримав під своїм контролем та вирішував Гейдар Алієв.

 

Долаючи труднощі – через терни до зірок

 

Десятиліття 1993—2003 рр., несло у собі різні загрози та небезпеки, надто великим був тиск на молоду республіку. Політичний авторитет Гейдара Алієва і своєчасні рішення, які він приймає, нівелювали загрози сповзання Азербайджану до стану знеособленої держави. Азербайджан за десять років пройшов шлях утвердження державності, демократичного транзиту та консолідації, паралельно з масштабними економічними реформами, гуманізацією політичної системи країни та соціальних відносин.

 

Під чітким керівництвом загальнонаціонального лідера збройними силами Азербайджану на початку 1994 року від ворожої окупації було звільнено кілька окупованих територій. Але потрібен був час для вдосконалення армійського будівництва. 12 травня 1994 року на фронті було досягнуто режиму припинення вогню, утвореного під егідою ОБСЄ Мінської групи, до якої увійшли — США, РФ і Франція. Тактику Алієва тоді можна сформулювати лаконічно: «треба бути досить сильним, щоб перемогти війну, і досить мудрим, щоб її уникнути».

 

Це стало наочним свідченням далекоглядної політики мудрого глави держави, великого лідера Гейдара Алієва. дружба, Що Зав'язалася між президентом України Леонідом Кучмою і Гейдаром Алієвим, теж вчасно морально підтримала азербайджанського лідера.

 

Своїми грамотними діями на посту глави Азербайджану Гейдар Алієв за дуже короткий час не лише зміг зняти соціальну напруженість у країні та запобігти громадянській війні, а й розпочати процес побудови незалежної та сильної прогресивної держави.

 

Через два десятки років з того історичного часу, коли загальнонаціональний лідер очолив Азербайджанську Республіку, державність і національна свідомість, економіка і соціальний устрій пережили корінну трансформацію. Відбулися така необхідна стабілізація суспільно-політичного життя в країні, створення та вдосконалення демократичних традицій та інститутів. Зміцнився державний апарат та сформувалися працездатні інститути державного управління. У суспільстві було створено нові поведінкові норми та стереотипи, сформувалася нова відкрита та демократична громадянськість. Склалися ключові пріоритети економічного розвитку за умов режиму припинення вогню на карабахском фронті, починаючи з 1994 р. було створено нафтову стратегію незалежної держави, основу якої закладено підписання «Контракту століття». Відбулася зміна ролі Азербайджану як регіонального логістичного центру через активну участь у проекті «Великий Шовковий шлях». Крім того, сформувалася життєво здатна модель зовнішньої політики, була створена сучасна боєздатна армія. І все це завдяки тому, що до влади в країні в потрібний час прийшла людина-патріот-професіонал.

 

Фундаментальна логіка та далекоглядність Лідера – успіх для сучасників

 

Гейдар Алієв як теоретично, так і практично втілив у життя сукупність і цінностей, що вилилася в життєздатну модель консолідованої демократії. У період президентства Гейдара Алієва було закладено міцний фундамент для сучасного розвитку країни, забезпечено сприйняття Азербайджану як держави, створені умови для майбутнього прориву Азербайджану в сучасний світ. І це також далеко не все.

 

Для всього азербайджанського народу Гейдар Алієв став тим неминучим національним символом, з яким асоціюється національне відродження та гідність нації. Загальнонаціональний лідер, спираючись на підтримку народу, підняв Азербайджан із колін. Його благородною мрією було зробити щасливим кожного азербайджанця, незалежно від ідейних переконань та політичних уподобань. Хороший політик здатний змусити людей повірити в нього, а великий політик, як Гейдар Алієв, зумів переконати кожного громадянина Азербайджану повірити в самого себе. Він створив із мільйонів людей один згуртований народ.

 

Дозвольте висловити свою думку, впевнений: чи був би Гейдар Алієв живий, він узяв би на себе велику місію посередника, як Почесного громадянина міста Києва у вирішенні сьогоднішньої української кризи. Адже дуже складно керувати країною, в якій йдуть бойові дії та яскраво виражене громадянське протистояння.

 

В Україні накопичилося багато таких проблем, але, на жаль, вирішення їх поки що на належному рівні не бачимо. Дуже хочеться, щоб у цей тяжкий час виявилася і мудрість українського народу, подібно до того, як це було в Азербайджані. Щоб лідери України, подібно до Гейдара Алієва, служили сьогоденню та майбутньому народу, насамперед вирішили внутрішні проблеми країни щодо забезпечення миру, безпеки її громадян та територіальної цілісності.

 

Сила волі, дисципліна, цілеспрямованість та мудрість Лідера – приклад для патріотів та майбутніх поколінь

 

Президент Гейдар Алієв був дуже вимогливим до себе та своїх підлеглих. Витримати заданий ним темп роботи під силу лише професіоналам. І невдовзі дилетанти та тимчасові правителі різних рівнів почнуть залишати свої крісла, поступаючись місцем тим, хто здатний йти в ногу з лідером, хто хоче і може вирішувати спільні проблеми. З приходом до влади Алієва та його команди трансформується цивілізована система людського гуртожитку, а головним чинником цього часу стануть переговори щодо мирного врегулювання карабахського конфлікту, нормалізація умов життя мільйонів біженців.

 

Сьогоднішній мир та спокій в Азербайджані не влаштовують не лише зовнішніх ворогів, а й тих, хто мріє взяти реванш у країні, рветься до влади, не цураючись спроб розчленування країни, розколу суспільства організацією терактів та путчів. З такого роду спробами кілька разів зустрічалися Гейдар Алієв та народ.

 

З кожним роком ми все більше наближаємося до реалізації планів нашого лідера, до його мрії — бачити свою Батьківщину процвітаючою, цілісною та вільною! Це наближення відкриває нові грані особистості, що заклала міцний фундамент національної державності, національної ідентичності та національної гідності, тобто всіх складових ідей азербайджанства, розроблених Гейдаром Алієвим.

 

Загальнонаціональний лідер Гейдар Алієв заклав міцний фундамент наступності у політичному курсі. В результаті його напруженої діяльності у сфері державного будівництва та економічного відродження Азербайджан увійшов до низки держав світу, що стрімко розвиваються, під керівництвом гідного наступника політичного курсу великого лідера — президента Ільхама Алієва.

 

Лідери політики відіграють ключову роль у формуванні долі народів та держав. Вони є архітекторами суспільних змін, охоронцями національних інтересів і натхненниками народної волі. Бути політичним лідером – це не лише привілей, але й велика відповідальність, що вимагає мудрості, рішучості та безмежної відданості своїй справі.

 

Мудрість і Прозорливість Алієвих

 

Політичний лідер Г. Алієв вважав, що повинен має мати глибоке розуміння історії, культури та економіки своєї країни. Мудрість лідера проявляється в здатності приймати зважені рішення, які сприяють довгостроковому розвитку та процвітанню. Лідер, який вміє аналізувати минуле і передбачати майбутнє, може вести свій народ крізь труднощі та виклики.

 

Відповідальність і Відданість – головні риси Алієвих. Відповідальність політичного лідера полягає в турботі про добробут і безпеку своїх громадян. Лідер, який відчуває відповідальність за кожне своє рішення, буде прагнути до чесності та прозорості в управлінні. Відданість своїй країні та народу – це те, що відрізняє справжнього лідера від звичайного політика. Такий лідер готовий пожертвувати власними інтересами задля блага свого народу.

 

Вміння Надихати і Мобілізувати, захищати

 

Один з найважливіших аспектів лідерства – це вміння надихати інших. Політичний лідер повинен бути харизматичним, щоб зуміти переконати людей в необхідності змін і мобілізувати їх на спільну роботу. Сильний лідер вміє об'єднувати людей навколо спільної мети, вселяти їм впевненість і надавати підтримку у важкі часи.

 

Приклади Великих Лідерів

 

Історія знає безліч прикладів видатних політичних лідерів. Гейдар Алієв, який вивів Азербайджан на шлях стабільності та процвітання після років політичної нестабільності. Він - Лідер політик – не просто керівник, а символ надії та прогресу для свого народу. Його сила полягає не лише у владі, а й у мудрості, відповідальності та здатності надихати. Справжній лідер залишає глибокий слід в історії своєї країни і в серцях своїх співвітчизників. Саме такі лідери допомагають народам долати труднощі, будувати міцні держави і забезпечувати краще майбутнє для наступних поколінь.

 

Своїм порятунком Азербайджан завдячує мудрому Гейдару Алієву

 

 Дата 15 червня увійшла в історію Азербайджану як День національного порятунку, і пов'язана вона з приходом до влади загальнонаціонального лідера всього азербайджанського народу Гейдара Алієва, який за дуже короткий період вивів країну з економічного та політичного глухого кута і перетворив її на незалежну і сильну державу.

 

Гейдар Алієв зробив багато для Азербайджану, але в серці забрав одну нездійснену мрію — звільнення окупованих територій та повернення біженців у рідні краї.

 

Пройшов час, і, спираючись на результати багатогранної діяльності загальнонаціонального лідера, Азербайджан під керівництвом його гідного наступника, Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва, звільнив усі окуповані землі, повертається до рідних осель біженців, і всюди над Карабахом піднято азербайджанський триколірний прапор, до створення якого також доклав багато зусиль Гейдар Алієв.

 

Виконуючи заповіти загальнонаціонального лідера Гейдара Алієва у солідарності Азербайджанського Народу, Армія, Президента, Міжнародного права, виникла нова реальність.

 

Цю реальність створив новий Азербайджан, який вигнав ворога — агресора з окупованих 20% земель, виконали 4 резолюції Ради Безпеки ООН, які протягом 27 років ці резолюції для багатьох були просто клаптиком паперу — не лише для Вірменії, а й для інших. Азербайджан знає, що міжнародне право на нашій стороні, що резолюції Ради Безпеки ООН вимагають виведення окупаційних сил із наших земель. Однак це не мало результату. Ми самі створили нову реальність у міжнародно-правовій практиці та у нашому регіоні. Покладено край окупації. 

 

Сьогодні Азербайджан є членом багатьох міжнародних спілок та організацій. Яскраві виступи в цій авторитетній загальноєвропейській організації Ільхама Алієва, який є гідним продовжувачем політики Гейдара Алієва, виконуючи його завіти, переконливі перемоги очолюваної ним групи у дебатах над вірменськими націоналістами породжують у кожному громадянині Азербайджану законне почуття гордості. Зі святом, Всіх нас! Бережіть історію – створюйте майбутнє! Зберігаємо вірність клятві ПАТРІОТУ.

 

Аріф Джаміль огли Гулієв

 

Доктор юридичних наук, професор, дипломат, Заслужений працівник освіти України,  професор кафедри конституційного, міжнародного права та публічно-правових дисциплін Київський університет інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична Академія», академік НАН ВО України

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...