Прокидаючись зранку, більшість людей одразу думає про чашечку ароматної кави, яка допоможе їм збадьоритись і остаточно прокинутись. За деякими оцінками експертів, каву ввжажають другим на Землі напоєм після води. Чим же вона заслужила таку увагу?
Можна знайти безліч статей, в тому числі наукових, про переваги та недоліки кави. Загальновідомий факт: кава бадьорить і поліпшує настрій, оскільки містить кофеїн та теобромін - психостимулятори. Кров відносить їх до мозку, і виникає збудження нейронів - так зване "відчуття щастя".
Дослідження показують, що кава допомагає при мігренях, запобігає виникненню хвороб Паркінсона та Альцгеймера, діабету, знижує ризик розвитку цирозу печінки, раку грудей, запобігає самогубствам. Також багато хто стверджує, що кава допомагає долати депресію.
Серед недоліків дії кави- підвищення артеріального тиску, перешкоджання засвоєнню заліза, погіршує здатність нирок утримувати важливі мінерали.
На судинну систему кава впливає радше добре, ніж погано - покращує мікроциркуляцію в тканинах.
У великих кількостях, щоправла, кава може викликати залежність, але навіть лікарі кажуть, що 2-3 чашки в день не зашкодять здоров'ю, а навіть подовжать тривалість життя.
Найпопулярніша легенда з тисяч відомих про походження кави звучить так:
"Розкішні величні гори далекої спекотної Ефіопії дарували молодому пастуху Калдиму багато вражень і приводів подумати про велич і силу впливу на людину природи. Якось він помітив, переганяючи своїх кіз на нові чагарники, що вони із задоволенням поїдають ягоди дикого чагарнику, а після цього проявляють невластиву їм спритність: граються з потроєною силою, весело скачуть до самого вечора і бекають ночами. Пастух вирішив і сам спробувати плоди невідомого дерева. З червоних ягід він приготував відвар і, випивши його, помітив, що втома пройшла, а настрій поліпшився.
Про своє відкриття молодий пастух розповів настоятелю місцевого монастиря. Той відчув дію напою на собі й виявив, що відвар з листя і ягід загадкового дерева чудово знімає втому, проганяє нудьгу і додає бадьорості. Щоб монахи старанніше молилися ночами, імам наказав їм щодня пити це зілля. Спочатку монахи вимочували ягоди в воді, а потім навчилися їх сушити і смажити на вогні."
Існує дуже багато видів і способів приготувань кави, тому кожен зможе знайти ідеальний варіант для себе:
Насолоджуйтеся цим чудовим напоєм, але не забувайте дотримуватися міри. Як сказав Вінстон Черчилль: «Кава — напій дуже особистий. Його, як і коньяк, не можна пити кружками».
Джерело інформації - https://espreso.tv/
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.