RSS

"Виборці знищили партію Макрона". Ультраправі Ле Пен стають панівною силою у Франції

2024-07-01 21:13:00
-

У Франції ультраправі з великим відривом виграли перший тур позачергових парламентських виборів і опинилися у виграшній позиції, фактично - за крок до влади.

Про це пише ВВС Україна.

Згідно з першими результатами, "Національне об'єднання" Марін Ле Пен та Жордана Барделла набрало 34% голосів.

На другому місці - лівий альянс "Новий народний Фронт" з 28,1%, центристи президента Макрона набрали 20,3%.

А вже наступної неділі, 7 липня, після другого туру, Франція дізнається про склад свого наступного парламенту і отримає відповідь на головне питання: чи здобуло "Національне об'єднання" вражаючу історичну перемогу.

"Демократія сказала своє слово, і французи поставили "Національне об'єднання" та його союзників на перше місце, фактично знищивши табір Макрона", - заявила Марін Ле Пен, виступаючи перед своїми прихильниками.

"Нам потрібна абсолютна більшість, щоб за тиждень Жордана Барделлу могли призначити прем'єр-міністром", - додала вона.

Сам Барделла підтвердив намір очолити уряд та закликав підтримати його партію у другому турі виборів.

Жордан Барделла (ліворуч) сподівається змінити Габріеля Атталя на посаді прем'єр-міністра

АВТОР ФОТО,THOMAS SAMSON/POOL/AFP

Підпис до фото,Жордан Барделла (ліворуч) сподівається змінити Габріеля Атталя на посаді прем'єр-міністра

"Ніколи раніше ультраправі не перемагали в першому турі парламентських виборів у Франції. Той простий факт, що це стало можливим, є історичним", - каже досвідчений коментатор Ален Дюамель.

Макрон закликав протистояти ультраправим у другому турі

Президент Франції Емманюель Макрон також звернувся до виборців, закликавши їх підтримати "республіканських та демократичних" кандидатів у другому турі виборів наступної неділі.

Лідер лівих Жан-Люк Меланшон уже заявив, що зніме своїх кандидатів на дільницях, де вони йтимуть третіми, щоб не допустити розпилення голосів та приходу до влади ультраправих.

Таку саму тактику щодо кандидатів від альянсу Макрона і з тією ж метою — зупинити ультраправих — пообіцяв застосувати і прем'єр-міністр Габріель Атталь.

Jean-Luc Melenchon (C) gestures as he addresses a speech next to LFI party members

АВТОР ФОТО,ARNAUD FINISTRE/AFP

Підпис до фото,Лідер лівих Жан-Люк Меланшон сказав, що принцип його партії простий: жодного голосу "Національному об'єднанню"

Передвиборча кампанія тривала лише 20 днів, і це пішло на користь "Національному об'єднанню", яке швидко доопрацювало свої обіцянки щодо імміграції, злочинності та безпеки, а також щодо зниження податків для подолання кризи вартості життя.

Лідери "Національного об'єднання" багато років працювали над тим, щоб позбутися свого екстремістського іміджу, який міцно асоціювався з партією ще з часів батька її нинішньої лідерки Жана-Марі Ле Пена.

Разом з політикою надання французьким громадянам "національної переваги" при виборі роботи та житла, партія обіцяє знизити ПДВ на енергоносії та дозволити молоді до 30 років не сплачувати податок на прибуток. Згідно з опитуваннями, економічна програма "Національного об'єднання" імпонує французам більше, ніж будь-яка інша партія.

Партія Марін Ле Пен також хоче скасувати право на автоматичне французьке громадянство для дітей, які народилися від іноземців, якщо ці діти провели п'ять років у Франції: у віці з 11 до 18 років вони мають право подати заяву на отримання французького громадянства.

Раніше Ле Пен заявила: якщо Барделла стане прем'єром, він не допустить відправки французьких військ в Україну.

Ле Пен і Барделла хочуть отримати абсолютну більшість у парламенті - 289 з 577 місць.

Інакше на Францію чекає "підвішений" парламент і тупикова ситуація, оскільки домовитися про створення коаліції "Національному об'єднанню" буде непросто.

Макрон

АВТОР ФОТО,EPA-EFE/REX/SHUTTERSTOCK

Підпис до фото,Центристи Макрона залишаються на третьому місці

Тепер супротивники "Національного об'єднання" мають вирішити, кого підтримати у другому турі по всій Франції, щоб не допустити формування ультраправого уряду.

Чи закінчилася епоха Макрона?

Аналітики прогнозують, що альянс "Разом" президента Макрона втратить місця в парламенті, а Габріель Атталь - посаду прем'єр-міністра, хоча опитування показують, що він залишається найпопулярнішим політиком у Франції.

"Епоха Макрона закінчилася", - заявив напередодні голосування колишній президент країни Франсуа Олланд.

Олланд, за якого Макрон розпочинав свою політичну кар'єру, знову балотується до парламенту — тепер уже від "Нового народного фронту".

Однак навіть союзники Макрона незадоволені його рішенням про раптові вибори.

"Національне об’єднання" має сплеск підтримки і прагне отримати більшість в парламенті

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Підпис до фото,"Національне об’єднання" має сплеск підтримки і прагне отримати більшість в парламенті

За планом наступні вибори у Франції мали відбутися через три роки, і цього літа в країні достатньо своїх турбот — зокрема, Олімпійські ігри, що починаються 26 липня у Парижі та триватимуть до 11 серпня.

У понеділок Макрон зустрінеться з прем'єр-міністром та іншими членами кабінету, щоб вирішити, що робити далі.

Досі їхньою мантрою було "ni-ni" — не підтримувати ні "Національне об'єднання, ні лівий "Новий народний фронт" у другому турі через участь у ньому крайньої лівої партії шанувальника Путіна Жана-Люка Меланшона "Нескорена Франція". Деяких членів цієї партії, крім симпатій до Кремля, звинувачують в антисемітизмі.

Президент Макрон заявив, що тільки його альянс "Разом" здатен блокувати як ультраправих, так і ультралівих. За його словами, праві ділять людей на категорії на основі релігії чи походження, тоді як ліві - за спільнотою, до якої вони належать.

Матильда Пано

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Підпис до фото,Матильда Пано від "Нескореної Франції" може теоретично зайняти прем'єрське крісло

Минулого тижня одна з найвищих постатей "Нескореної Франції", Матільда ​​Пано, заявила прихильникам, що вони — "єдина сила опору" проти ультраправих, і звинуватила альянс Макрона в тому, що він відкриває "Національному об'єднанню" дорогу у владу.

"Ми не крайні, крайнім є крайній лібералізм Макрона, який призвів до зростання ультраправих", - сказала вона в інтерв'ю ВВС.

До "Нового народного фронту" також входять помірніші ліві партії, зокрема соціалісти та "зелені", лідер яких - Марін Тондельє - закликала до єдиної позиції, щоб не дати Барделлі стати прем'єр-міністром.

Однак між учасниками нового альянсу існують глибокі розбіжності, а часу на підготовку до виборів вони мали небагато.

Загалом країну зараз, схоже, охопило відчуття неминучості перемоги ультраправих. Те, що колись вважалося жахливим, про що не можна було навіть подумати, тепер є відчутним фактом.

Це гнітить і злить дуже багатьох людей, особливо в таких великих містах, як Париж.

 

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...