RSS

Швеція увійшла в НАТО

2024-03-08 12:21:00
Швеція увійшла в НАТО -

Швеція офіційно стала 32-м членом НАТО.

 

Про це пише "Європейська правда".

 

7 березня у Вашингтоні прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон вручив американському колезі Ентоні Блінкену підписані документи щодо вступу Швеції.

 

Це є останнім формальним кроком у процедурі для того, щоб Швеція вважалася повноправним членом Північноатлантичного альянсу.

 

Вдень за європейським часом Держдеп США підтвердив, що до Вашингтона надійшла остання – угорська – ратифікаційна грамота щодо вступу Швеції. 
 

Після того генсек НАТО Єнс Столтенберг офіційно запросив Швецію до членства, а прем’єр Ульф Крістерссон, який з главою МЗС завчасно прибув до Вашингтона, підписав документи щодо вступу. 

 

Це завершує багатостраждальний процес вступу Швеції у НАТО, яка розраховувала завершити його разом з Фінляндією, але у підсумку він затягнувся більш ніж на рік. 

 

Спершу головною перешкодою став лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який формально висував Швеції претензії за політичний прихисток для його політичних опонентів і курдських лідерів, реальною ж головною причиною були торги Ердогана із США щодо купівлі винищувачів F-16.

 

Далі перешкодою неочікувано стала Угорщина, при тому, що Будапешт не висував конкретних вимог. Попри неодноразові обіцянки "не стати останніми" у процесі ратифікації, Угорщина все ж завершила цей процес після Туреччини та навіть після цього знайшла спосіб додатково затримати остаточний вступ Швеції у НАТО.

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...