Біометричний паспорт для виїзду за кордон - ключова умова безвізового перетину кордону з країнами Європи.
Біометричний закордонний паспорт дійсний протягом 10 років - як і паспорт старого зразка.
Основна відмінність біометричного паспорта від старого зразка - наявність електронного чіпа, де записані оцифрована фотографія, а також відбитки пальців та підпис власника паспорта в електронній формі. У низці випадків паспорти оформлюють без «пальчиків» і без підпису (зокрема, для дітей і для тих, хто фізіологічно не може здати відбитки). Паспорт при цьому не втрачає статус біометричного і так само дає право користування безвізом.
Важливо! Біометричний закордонний паспорт, з яким мандрівник в'їжджає в ЄС, повинен бути дійсний не менше 3 місяців після запланованого повернення додому.
Міняти старий паспорт на біометричний, чи ні - кожен вирішує сам. Обов'язкової вимоги замінити звичайний закордонний паспорт на біометричний не існує. Ті, у кого є закордонний паспорт старого зразка, можуть продовжувати їздити до ЄС за чинною візою до закінчення терміну її дії, а потім знову звертатися до консульств за новими візами. Ви також можете оформити новий закордонний паспорт, залишивши «на руках» старий.
Отримати біометричний закордонний паспорт можна в будь-якому з підрозділів Державної міграційної служби України,
Вартість послуги:
Оплачується адміністративний збір, який розраховуєхться як сума вартості адміністративної послуги та вартості бланку.
У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 557 грн. 32 коп.
У разі термінового (протягом 7 робочих днів) оформлення, сума адміністративного збору складає 810 грн. 32 коп.
Перетин іноземцями кордону з європейськими країнами регламентує Шенгенський прикордонний кодекс. Прикордонна перевірка заснована на правилах, прописаних в цьому документі, і зводиться до головної задачі - переконатися, що подорожуючий не планує порушувати європейські міграційні правила.
Прикордонник має право перевірити виконання п'яти вимог, причому ці вимоги не залежать від наявності візи, вони діють рівною мірою для мандрівників, які перетинають кордон в рамках як візового, так і безвізового режиму. Умови в'їзду до ЄС наступні:
1) наявність документа для перетину кордону (наприклад, закордонного паспорту);
2) переконливе обґрунтування мети та умов перебування в країнах Європи;
3) наявність достатніх фінансових коштів для перебування в ЄС та для повернення додому;
4) відсутність мандрівника в переліку осіб, яким заборонений в'їзд до ЄС;
5) відсутність з боку мандрівника загрози для громадського порядку, безпеки, громадського здоров'я та міжнародних відносин.
Для перевірки мети поїздки на кордоні можуть запросити такі підтверджуючі документи:
Для бізнес-подорожей і відряджень:
Для туризму або приватних подорожей:
Для подорожей з метою навчання:
Для подорожей з метою участі в політичних, наукових, культурних, спортивних або релігійних заходах або з іншою метою:
В якості доказу фінансової спроможності або забезпечення поїздки мандрівник може надати такі варіанти підтвердження (на власний вибір):
Важливо! Виписки з банків про стан рахунку, довідки з місця роботи та інші подібні документи не включені до списку та не обов'язкові до надання.
У той же час, якщо у прикордонника виникнуть сумніви, на кордоні вас можуть попросити підтвердити наявність коштів на банківському рахунку - за допомогою банкоматів у зоні прикордонного контролю, інтернет-банкінгу або телефонного дзвінка у банк.
Якщо є бажання, ви можете везти із собою чек з банкомату або інший підтверджуючий документ, але ви не зобов'язані цього робити; прикордонник не має права відмовити вам у в'їзді лише з тієї причини, що у вас немає паперу з печаткою банку. Вибір документа, що підтверджує наявність коштів, залишається за вами.
Також у вас можуть запросити діючу медичну страховку міжнародного зразка, але її наявність не є обов'язковою, а її відсутність не може стати підставою для відмови у в'їзді.
Також багато іншої інформації Ви можете отримати на сайті http://openeurope.in.ua/
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.