RSS

Україна розслідує факти вбивств росіянами 61 військовополоненого

2024-06-04 19:54:00
Україна розслідує факти вбивств росіянами 61 військовополоненого -
Прокуратура розслідує 27 кримінальних проваджень за фактами вбивств 61 українського військовополоненого, у цих провадженнях повідомлення про підозру отримали 4 військовослужбовці РФ.

 

Про це в ефірі марафону «Єдині новини» повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«27 кримінальних проваджень розслідується за фактами страти 61 українського військовополоненого. У цих провадженнях ми вже повідомили про підозру 4 військовослужбовцям РФ, скерували 2 справи до суду і вже маємо перший вирок. Безумовно, це складна робота, особливо щодо ідентифікації тих, хто скоює ці злочини», – розповів генпрокурор.

Загалом, за його словами, станом на сьогодні потерпілими у провадженнях щодо перебування у полоні визнано понад 2200 українських захисників.

«Понад 500 наших військових свідчили про застосування стосовно них фізичного насильства під час ворожих допитів, зокрема, катування електрострумом. Ми також можемо з упевненістю говорити про те, що агресор створив цілу систему нелюдського поводження з українськими полоненими. Встановлено щонайменше 25 спеціальних об’єктів у 15 регіонах Росії, де системно знущаються з наших військових», – зазначив Костін.

Він додав, що з початку повномасштабного вторгнення зареєстровано понад 450 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження з військовополоненими. Також розслідується магістральне провадження щодо злочинів проти українських полонених. За результатами розслідувань, за словами генпрокурора, вже встановлено 12 підозрюваних.

 

Окремо Костін розповів про воєнні злочини, які вчиняються проти українських дітей.

«Ми розслідуємо понад 3800 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів проти дітей. Уже повідомили про підозру 54 особам. У 43 кримінальні провадженнях ми вже завершили розслідування і передали їх до суду. 31 особа вже засуджена за вчинення воєнних злочинів проти українських дітей», – заявив Костін.

 

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...