У Чорнобильській зоні третій день горять кілька сотень гектарів лісу і торфів. У Мінекології запевнили, що пожежу вже локалізували - тобто вона не збільшується.
Але держагенція, яка керує зоною відчуження, розповіла, що площа загоряння на 5 вересня збільшилась до 550 га.
Пожежу гасять понад 200 людей і 50 машин.
У Мінекології запевняють, що радіаційний фон у нормі і загрози об’єктам критичної інфраструктури немає. Усі, хто гасить пожежу, працюють в респіраторах.
Дані про радіацію надходять до диспетчерського центру цілодобово раз на годину, а в умовах надзвичайної ситуації – раз на 1 хвилину.
"Ситуація під контролем. Ми постійно моніторимо стан на місці, і в разі необхідності готові швидко реагувати", - заявили в адміністрації Чорнобильної зони.
На онлайн мапі пожеж і напрямку вітру України можна побачити близько 20 осередків займання у Чорнобильській зоні.
Вогонь спалахнув південніше від центру зони відчуження, західніше від ЧАЕС, Припяті та Чорнобиля.
Наразі триває пожежа і в інших частинах Київської області – у Броварському і Вишгородському районах. Там горить суха трава і торфи. Загинула жінка.
3 вересня у Київській ОВА звернули увагу жителів Київщини, що через пожежу, а також внаслідок тління торфовищ у Броварському районі може спостерігатися задимлення. Тому рекомендували не перебувати надворі довго та зачиняти вікна.
Станом на 5 вересня, рівень забрудненості повітря в Києві "переважно низький". Радіаційний фон у місті – в нормі. Про це повідомляє КМДА.
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.