Заступник постійного представника президента України в Криму Денис Чистіков повідомив, що з 2022 року росіяни призвали до армії понад 50 тисяч жителів окупованого Криму, зокрема 5,5 тисячі восени цього року.
Джерело: DW
Як уточнила попередня очільниця відомства Таміла Ташева, ідеться саме про призов на строкову службу, що, як і мобілізація, є порушенням міжнародного права державою-окупантом.
“Навіть згідно з російським законодавством строковиків, а це фактично 18-річні хлопці, не мають права відправляти на війну. Відповідно що Росія робить? Вони змушують строковиків, коли в них завершується строк служби, підписати контракт. Достатньо багато кримчан воюють у лавах Збройних сил Російської Федерації”, — сказала Ташева.
За її словами, внаслідок цього на війні загинули вже кілька тисяч кримців. Крім того, серед російських полонених є підтверджені вихідці з окупованого Криму.
“Для нас дуже важливо, аби такі люди не йшли воювати. Ключова історія — виїхати. Але не у всіх є можливість. Когось не випускають, наприклад, без російського документа для виїзду за кордон”, — каже експосадовиця.
Виходом з цієї ситуації вона бачить ухилення від військової служби.
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.