У п'ятницю, 13 вересня, відбувся новий обмін полоненими між Україною та Росією. Про нього повідомив президент Україн Володимир Зеленський.
За словами президента, Україна повернула 49 людей. Про це пише ВВС Україна.
"49 українців і українок удома. Це воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби, а також наші цивільні люди", - написав президент у телеграмі.
Зеленський також додав, що серед звільнених - захисники та захисниці "Азовсталі", військовий медик Віктор Івчук та Леніє Умєрова – дівчина, яку росіяни захопили в заручники, коли вона приїхала піклуватися про хворого батька.
Керівниця патронатної служби "Азову" Олена Толкачова повідомила, що вперше за довгий час вдалося повернути 15 військових полку "Азов", які провели в полоні понад два роки.
"Азовці" потрапили на обмін вперше за тривалий час. Це переважно жінки", - написала Толкачова в інстаграмі.
Згодом у телеграмі "Азову" уточнили, що серед повернутих бійців 12 бригади полку "Азов" - 11 жінок та четверо чоловіків.
Також в "Азові" додали, що понад 900 "азовців" залишаються в полоні.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак уточнив, що серед українців, яких повернули з полону - 15 воїнів НГУ, 13 військовослужбовців ВМС, четверо військовослужбовців ДПСУ, шість військовослужбовців ЗСУ, двоє військовослужбовців ТРО, семеро цивільних та двоє представників Нацполіції.
Як зазначив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, стан здоровʼя повернутих дуже тяжкий, багато з них втратили десятки кілограмів ваги.
За інформацією державного проєкту Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими "Хочу жити", Росія також повернула 49 полонених.
"Як і минулого разу, Росія знову подає на обмін тих, хто здався в полон на території Курської області. Усі вони перебували у полоні менше одного місяця", - йдеться у телеграмі проєкту.
Російська влада обмін наразі не коментувала.
Як зазначив Лубінець, у п'ятницю відбувся 56-й обмін військовополонених від початку повномасштабного вторгнення. Загалом додому повернули 3569 українців.
Попередній обмін полоненими відбувся за формулою 115 на 115 24 серпня, на День Незалежності України.
Як заявили тоді в головному управлінні розвідки (ГУР), "усі врятовані під час 55-го обміну полоненими - це військовослужбовці-строковики". Це солдати, сержанти та матроси.
Багато з них потрапили в полон в перші місяці повномасштабного вторгнення у 2022 році.
Серед звільнених було дев'ятеро незаконно засуджених військових, а також моряки, прикордонники, нацгвардійці з охорони Чорнобильської АЕС та 82 оборонці Маріуполя, з яких пів сотні захищали "Азовсталь".
Російське міноборони тоді повідомило, що Україна віддала їм 115 строковиків, які потрапили в полон в Курській області.
Україна розпочала операцію в Курській області Росії 6 серпня - тоді, за даними ЗМІ, в полон потрапили сотні російських строковиків.
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.