RSS

Новий наступ росіян очікується у травні-червні - Зеленський в інтерв'ю CBS

2024-03-29 14:19:00
Новий наступ росіян очікується у травні-червні - Зеленський в інтерв'ю CBS -

Україна зараз не готова відбити ще один великий російський наступ, який очікують наприкінці травня або в червні. Про це президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю американському каналу CBS News, пише ВВС Україна.

Він розповів, що ЗСУ вдалося стримати атаку Росії у найважчі зимові місяці та стабілізувати ситуацію.

Але наголосив, що Україні складно боротися з російською армією через дефіцит артилерії та снарядів до неї. А також через те, що артилерія РФ більш далекобійна.

Зеленський зустрівся з журналістами CBS News на сході України, неподалік від лінії фронту у розбомбленому містечку.

"Ситуація на Сході на сьогодні стабілізована, наскільки це можливо, дивлячись на дефіцит зброї, амуніції, і дивлячись на те, що ми починаємо готувати бригади для відповідних важливих для нас дій. Ситуація краща, ніж два-три місяці тому", - сказав він.

Він уточнив, що великого наступу Росії не було, однак визнав, що російським військам вдалося знищити "деякі села" за допомогою нескінченних запасів ракет і снарядів.

"У нас не було боєкомплектів, артилерійських снарядів, багато різних речей", - сказав Зеленський.

 

Він наголосив, хоча його військам вдавалося досі стримувати росіян, Україна не готова до нового великого російського наступу, пише CBS.

За словами Зеленського, він очікується приблизно в кінці травня або у червні.

"І до цього ми повинні не лише стабілізувати ситуацію, тому що партнери іноді радіють, що ми стабілізували, і кажуть, ок, у вас є сили. Ні, нам треба зараз допомога, щоб готувати бригади, яким доведеться воювати, коли Росія почне контрнаступ", – сказав Зеленський.

Він нагадав, що Росія має перевагу не лише в кількості артилерії, але й в її дальності.

"І в Бахмуті, і в Авдіївці, і в Лисичанську, і в Соледарі було справді важко боротися з противником, чия артилерія може стріляти на 20 плюс кілометрів, а [наша] артилерія на 20 мінус", - сказав він.

Зеленський

АВТОР ФОТО,REUTERS

Підпис до фото,

Володимир Зеленський оглядає нові укріплення біля російського кордону на Сумщині

Щодо допомоги США президент сказав, що країні найбільше потрібні американські системи протиракетної оборони Patriot і більше артилерії.

"Десятки мільярдів залишаються в США, - сказав він. - Давайте будемо чесними, гроші, які виділяє Конгрес, адміністрація у більшості випадків, 80% цих грошей - принаймні більше 75% - залишаються у США. Боєприпаси надходять нам, але виробництво відбувається там, і гроші залишаються в США, і податки залишаються в США".

 

Зеленський також визнав, що війна в Газі переорієнтувала глобальну увагу, а також допомогу США, від боротьби України.

На питання CBS, чи можна виграти війну з Путіним при владі. Зеленський визнав, що це величезний виклик.

Зеленський також попередив, що якщо Україна програє, Путін не зупиниться на досягнутому, й російська війна "може дійти і до Європи, і до США".

"Для нього ми є сателітом Російської Федерації. На цей момент це ми, потім Казахстан, потім країни Балтії, потім Польща, потім Німеччина. Принаймні половина Німеччини", - сказав Зеленський.

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...