Президент України Володимир Зеленський за поданням Міноборони призначив новим начальником генерального штабу ЗСУ генерал-майора Андрія Гнатова. Фактично він став другою людиною у вертикалі ЗСУ після головкома Олександра Сирського.
Про це пише ВВС Україна.
З цієї посади звільнили генерал-лейтенанта Анатолія Баргилевича і призначили його генеральним інспектором Міноборони.
"Він має понад 27 років військового досвіду, командував бригадою морської піхоти, військами оперативного командування "Схід" та Об'єднаними силами ЗСУ", - оцінив Гнатова міністр оборони Рустем Умеров.
У Генштабі заявили, що перед Гнатовим поставили завдання підвищити ефективність управлінської вертикалі Збройних Сил, зокрема в процесі реорганізації та впровадження корпусної структури. Також він має втілювати бойовий досвід у плануванні та управлінні військами.
У червні 2024 року Гнатова очолив командування Об'єднаних сил і оперативно стратегічне угруповання військ "Хортиця". Фактично тоді він став командувачем усім східним фронтом замість Юрія Содоля, якого звільнили на фоні низки скандалів.
Ситуація на напрямку в 2024-му - на початку 2025 року була дуже складною, росіяни намагались оточити та взяти Покровськ.
Наприкінці січня 2025 року Володимир Зеленський пішов на рішучий крок і призначив командувача Сухопутними військами генерал-майора Михайла Драпатого ще й командувачем "Хортиці". Це оцінили як своєрідну рятівну операцію, щоб покращити ситуацію на напрямку.
"Це найжорстокіші напрямки боїв", - пояснив тоді президент.
Сирський тоді подякував за роботу в ОСУВ "Хортиця" генерал-майору Андрію Гнатову, який перейшов на посаду заступника начальника Генштабу ЗСУ.
Військовий і раніше відомий волонтер Олександр Карпюк позитивно оцінив призначення.
"Оце дуже гарна новина", - коротко відреагував він на призначення.
При цьому депутатка парламенту Мар'яна Безугла, яка раніше доклалась до звільнення Юрія Содоля, критично оцінила кадрову зміну.
"Дякую, пане президенте, ваша обізнаність про реальний стан справ у ЗСУ вражає!" - написала вона. І пояснила свою думку.
"Гнатов — значно сучасніший за більшість, але невпевнено себе показав командувачем східним фронтом "Хортиця" та має виражені ознаки пристосуванця, уникав будь-яких ситуацій, які потребували відстоювання позиції", - пояснила вона свою думку.
Андрій Гнатов закінчив Харківське танкове училище, але майже вся його кар'єра пов'язана з морською піхотою. Він був серед тих морпіхів, які не зрадили присягу і вийшли з Криму під час окупації.
На материку через декілька років він став начальником штаба, а потім і командиром 36-ї бригади "морських котиків".
Під час повномасштабної війни командував обороною Миколаєва і був одним з тих, хто відповідав за вдалий контрнаступ на Херсонщині восени 2022 року на посаді начальника штабу оперативного командування "Південь".
Весною наступного року командував обороною Бахмута під керівництвом на той час очільника Сухопутних військ Сирського.
Бахмутська операція досі має неоднозначну оцінку у експертному середовищі.
Хтось вказує на те, що Україна дарма влізла в цю "м'ясорубку", втративши підготовлених бійців в боях за місто, яке в підсумку і так довелося залишити.
Інші аналітики зауважують, що ця оборонна операція призвела до фактичної ліквідації російської приватної військової компанії "Вагнер", яка зазнала колосальних втрат у Бахмуті.
Гнатов має низку нагород, зокрема Хрест бойових заслуг, Орден Богдана Хмельницького III ступеня та медаль "За військову службу Україні".
"Гнатов дуже достойний офіцер, сподіваюсь новини на фронті стануть кращими. Не уявляю, які йому доведеться проблеми розгрібати, і швидко це не буде", – схарактеризував призначення начштабу "Азову" Богдан Кротевич, який підтримував звільнення Содоля.
Влітку 2024 року Гнатов на новій посаді дав інтерв'ю виданню "Главком".
Тоді він так відповів на питання, що для нього буде перемогою і справедливим завершенням війни.
"Для мене перемога – це капітуляція Російської Федерації як агресора, це визнання на міжнародному рівні збоченої злочинної політики, яку здійснює військово-політичне керівництво цієї країни; це справедливі результати у міжнародному трибуналі, який прийме рішення на користь України. Ось такою я особисто бачу перемогу".
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.