RSS

Абітурієнти з ТОТ для вступу до вишу проходитимуть співбесіду з трьох предметів

2024-07-02 21:16:00
Абітурієнти з ТОТ для вступу до вишу проходитимуть співбесіду з трьох предметів -

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій (ТОТ), які у 2024 році планують вступати до закладів вищої освіти (ЗВО) на підконтрольній Україні території, проходитимуть співбесіду лише з трьох предметів замість трьох-чотирьох, як було раніше.

 

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, який виявив, що попередня редакція Порядку прийому до ЗВО порушувала принцип рівного доступу до освіти.

 

Він нагадав, що цьогоріч деякі виші вимагали складати співбесіду з трьох-чотирьох предметів, що ставило вступників у невигідне становище, хоча у попередні роки співбесіди проводилися лише з трьох предметів.

"Відсутність чіткого визначення кількості предметів у вступних випробуваннях дозволяло кожному ЗВО визначати цю кількість самостійно. Це могло негативно впливати на абітурієнтів", – зазначив омбудсмен.

Офіс омбудсмена звернувся до Міністерства освіти і науки з проханням врегулювати це питання. В результаті до Порядку прийому було внесено зміни, які чітко визначають, що абітурієнти з ТОТ проходитимуть співбесіду з трьох предметів.

 

Відповідний наказ вже зареєстрований в Міністерстві юстиції.

 

Ця зміна стосується лише абітурієнтів з тимчасово окупованих територій. Для вступників з інших регіонів України правила вступу залишаються незмінними.

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...