-
Президент Володимир Зеленський, ймовірно, надіслав листа главі Білого дому США Дональду Трампу, вказавши на критичний дефіцит систем протиповітряної оборони в Україні.
Джерело: Kyiv Independent
Відповідне звернення передали на тлі посилення Росією масованих повітряних атак та публічних погроз нових ударів по Києву.
Коли мовиться про протиповітряну оборону від ракет, ми покладаємося на наших друзів, – зазначив глава держави у листі. – Коли мова про захист від балістичних ракет, ми майже виключно покладаємося на Сполучені Штати.
Українські посадовці нині побоюються, що обмежені запаси ракет-перехоплювачів Patriot та інших систем можуть не витримувати нових бомбардувань.
За словами одного з джерел, пані посол України в Сполучених Штатах Ольга Стефанішина вже передала листа Білому дому, спікеру Палати представників Майку Джонсону та іншим членам Конгресу.
Нинішні темпи постачань за програмою PURL більше не відповідають реальності загрози, перед якою ми постаємо, – інформує Зеленський американського президента. – Я прошу вашої допомоги у захисті неба України від російських ракет.
Мова зокрема про ракети Patriot PAC-3 та додаткові системи ППО.
25 травня Міністерство закордонних справ Росії заявило, що російські війська нібито розпочинають “послідовне здійснення системних ударів” по підприємствах українського військово-промислового комплексу у Києві.
Раніше радник міністра оборони Сергій “Флеш” Бескрестнов проаналізував нічну атаку на Київ та заявив, що найбільші пошкодження знову були спричинені ракетами. За його словами, кількість ракет була надто великою для наявних ресурсів української протиповітряної оборони.
Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.