RSS

Спецоперація СБУ і ФБР проти хакерів: Ритікову, Бродському і іншим посібникам загрожує екстрадиція в США

2019-07-19 14:28:00
Спецоперація СБУ і ФБР проти хакерів: Ритікову, Бродському і іншим посібникам загрожує екстрадиція в США -
Про викриття кіберзлочинців оголосив виконуючий обов'язки голови Служби безпеки України Іван Баканов, пише «Українська правда». Спецоперація вітчизняних силовиків була проведена спільно з колегами з американського Федерального бюро розслідувань.
 
Заарештовано лідера хакерського угруповання Михайла Ритікова. На його квартирі, а також за місцем проживання деяких інших фігурантів справи, було проведено 29 обшуків. Вилучено 146 серверів. Слідству вдалося встановити, що Ритіков співпрацював з хакером Богачевим Євгеном. Останній входить в список найбільш розшукуваних в США. За нього обіцяють винагороду 3 млн доларів.
 
В СБУ повідомили, що угруповання складалося з 10 спільників і декількох десятків посібників. Справа обіцяє бути гучною, адже в поле зору української і американської спецслужб потрапили деякі відомі підприємці, пов'язані з IT-сектором. Вони надавали хакерам відповідні серверні потужності і приховували їх інтернет-сліди. Підозри можуть бути висунуті відомому бізнесмену, власнику великої бази серверів і digital-активу «Обозреватель» Михайлу Бродському. Прізвище останнього силовики назвали після завершення свого брифінгу, відповідаючи на уточнюючі питання журналістів про спільників Ритікова. Іван Баканов каже, що в руках спецслужб опинилися сотні терабайт даних, які можуть стати доказами сотням кримінальних справ у всьому світі. «За нашими оцінками, мова може йти про 40% російськомовного сегмента DarkNet», - цитує ТСН в.о. глави СБУ.
 
Він зазначає, що хакери працювали в DarkNet - прихованій частини інтернету, де можливо анонімно придбати зброю, наркотики та інші заборонені препарати. Хакери зазіхали в інтернеті на інфраструктуру, органи влади в Україні, США, Японії та Європі.
 
У свою чергу, виконуючий обов'язки начальника департаменту кібербезпеки України Микола Кулешов повідомив, що в рамках розслідування готуються ще кілька гучних затримань. Чи буде серед них Бродський, Кулешов не уточнив. К слову, Бродський вже фігурував в кіберскандалі. У березні ЗМІ писали про його причетність до приховування хакера з Великобританії.
 
Відомо, що Ритікова готують екстрадувати в США. Там йому загрожує ув'язнення до 50 років. Решта затриманих сьогодні знаходяться під домашнім арештом. Їм інкримінують порушення ч.2 ст. 361 (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж) і ч.3 ст. 301 (ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів). Прес-секретар СБУ Олена Гітлянська зазначила, що спецоперація є однією з наймасштабніших в хакерському світі за останні 10 років.

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...