RSS

Правоохоронці розпочали слідчі дії щодо Міхеіла Саакашвілі

2017-09-11 13:41:00
Правоохоронці розпочали слідчі дії щодо Міхеіла Саакашвілі -

 

Колишній очільник Одеської області Міхеїл Саакашвілі не має жодних законних підстав для перебування на території України.

Про це в ефірі Еспресо.TV заявив речник Держприкордонслужби України Олег Слободян. Він також додав, що "правові рішення у цьому питанні будуть прийняті і реалізовані найближчим часом".

 

У Міністерстві внутрішніх справ пояснили, чому не затримують екс-губернатора Одещини Міхеіла Саакашвілі, якого звинувачують у незаконному перетині українського кордону.

"Зараз ідуть всі необхідні слідчі дії згідно з нормами Кримінально-процесуального кодексу за погодженням з прокуратурою необхідних судових ухвал", - розповів речник МВС Артем Шевченко у коментарі ВВС Україна.

Він додав, що слідчі дії стосуються не лише пана Саакашвілі, а й усіх людей, причетних до прориву кордону у неділю ввечері.

Слідство триває за статтею 332 "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України". Можливе покарання за цією статтею - позбавлення волі на строк від трьої до семи років.

 

Президент Петро Порошенко також прокоментував ситуацію з перетином українського кордону Міхеілом Саакашвілі.

"Це справа правоохоронних органів, і вони почали діяти. Залишимо політику політикам, а злочин - правоохоронцям, прокуратурі, суду", - заявив глава держави.

Перед цим він наголосив, що ні Міхеіл Саакашвілі, ні його представники не оскаржували у суді рішення президента щодо позбавлення його українського громадянства.

"Замість цього скоєний злочин. Є конституційний принцип недоторканності державного кордону. Це питання національної безпеки. Мені байдуже, хто порушує державний кордон: чи бойовики на сході, чи політикани на заході. Має бути чітка правова, юридична відповідальність", - відзначив Петро Порошенко.

"Сподіваюся, що цей пан буде у належний час з таким самим завзяттям пробиватися у Грузію, як він намагався потрапити в Україну", - додав Петро Порошенко.

У неділю Міхеілу Саакашвілі вдалося потрапити на територію України попри протидію прикордонників і поліції

 

Перехід через кордон

Міхеіла Саакашвілі позбавили українського громадянства указом президента країни Петра Порошенка. Сам Саакашвілі вважає це рішення незаконним.

Українська влада раніше попереджала пана Саакашвілі, що при спробі перетину кордону йому відмовлять у в'їзді, а його український паспорт вилучать.

У неділю колишній голова Одеської ОДА вирушив із польського міста Жешув у заздалегідь анонсовану подорож на українську територію у супроводі великої групи журналістів, українських депутатів.

Після штовханини з прикордонниками, Міхеілу Саакашвілі разом з кількома десятками прихильників у неділю ввечері вдалося потрапити на територію України.

У Держприкордонслужбі кажуть, що прикордонники отримали наказ не застосовувати силу до Міхеіла Саакашвілі та його команди.

Натомість міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про те, що поліція та прокуратура розпочали слідство за статтею "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України". Можливе покарання за нею - позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

 

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...