RSS

Існує прямий зв'язок між сидячим способом життя і ризиком ранньої смерті

2017-09-22 18:07:00
Існує прямий зв'язок між сидячим способом життя і ризиком ранньої смерті -

 

Наскільки зростає загальний час сидіння впродовж доби, настільки збільшується ризик померти рано.

Робити розминку кожні 30 хвилин - такі рекомендації вчених. Незалежно від того, наскільки ви активно займаєтеся спортом, сидіння на місці протягом тривалого періоду часу є одним із факторів ризику ранньої смерті. Про це свідчить нове дослідження, опубліковане в журналі Annals of Internal Medicine.

 

Матеріал -  адаптований переклад Еспресо ТВ статті Susan Scutti для CNN.

 

Чому важливо рухатись

За даними дослідників, які вивчали здоров’я та життя 8000 дорослих, існує прямий зв'язок між сидячим способом життя і ризиком ранньої смерті через будь-які причини.

Від того, як зростає загальний час сидіння, зростає і ризик померти рано.

Але є і позитивні новини: люди, які сидять на одному місці менше 30 хвилин за раз, мають найнижчий ризик ранньої смерті.

Але це досить обмежена порада, каже Кейт Діас, провідний автор нового дослідження та науковий співробітник Департаменту медицини Колумбійського університету.

"Це все одно що сказати комусь - "тренуйся”, але не розповісти як", - вважає Діас.

Він пояснив необхідні предметні вказівки. Наприклад, Центр США по контролю і профілактиці захворювань рекомендує дорослим займатися аеробними вправами середньої інтенсивності протягом двох годин і 30 хвилин в тиждень, а також робити вправи для зміцнення м'язів.

"Нам потрібні такі рекомендації й для проблеми сидіння. Більш конкретним орієнтиром може стати щось на кшталт: "Кожні 30 хвилин після сидіння на місці вставайте і рухайтеся/гуляйте п'ять хвилин швидким темпом, щоб знизити ризик для здоров'я", - сказав він.

Результат пошуку зображень за запитом

Старіння означає сидіння

Щоб зрозуміти взаємозв'язок між сидячим способом життя і ранньою смертю, Діас і його колеги з медичного центру New York-Presbyterian/Weill Cornell і інших установ звернулися до проекту "Географічні і расові відмінності в розвитку інсульту (REGARDS)", дослідження, яке пройшло за підтримки Національного інституту здоров'я.

"Дослідження REGARDS спочатку призначалося для вивчення того, чому чорношкірі (і особливо чорношкірі в південній частині США) мають більший ризик розвитку інсульту, ніж білі", - розповідає Діаз.

Він і його колеги чотири роки аналізували дані 7985 чорних і білих дорослих учасників у віці від 45 років і старше, які долучилися до участі в проекті REGARDS.

Щоб виміряти час сидіння людей, дослідницька група використовувала акселерометри на тазостегновому суглобі. Протягом дослідницького періоду з групи добровольців помело 340 людей з різних причин.

Аналізуючи дані, команда виявила, що час сидіння піддослідних в середньому складав близько 12,3 годин при середньому 16-годинному дні.

"Коли ми старіємо, наша фізична і психічна функція знижується, і ми все більш сидимо", - говорить Діас.

Попередні дослідження свідчили, що доросла людина сидить в день близько 9-10 годин.

Залежно від того, як  збільшувався загальний час сидіння, зростав і ризик ранньої смерті з будь-якої причини.

Ризик смерті учасників ріс в тандемі із загальним часом сидіння і його разовою тривалістю - незалежно від віку, статі, раси, індексу маси тіла і фізичних навантажень.

"Ми виявили, що не було якогось певного порогу, коли ризик смерті різко збільшувався. Однак, ті, хто сидів більше 13 годин на день, мали на 200% більше ризику смерті в порівнянні з тими, хто сидів менше 11 годин", – заявив Діас.

Що стосується разової тривалості сидіння, то все трохи складніше. Проте, за словами вченого, результати дослідження показують, що ті, хто сидів менше 30 хвилин, мали на 55% менше шансів ранньої смерті, в порівнянні з людьми, які зазвичай сиділи більше 30 хвилин поспіль.

В той же час, люди, які часто сиділи більше 90 хвилин поспіль, мали майже вдвічі більший ризик смерті, ніж ті, у кого разове сидіння на місці тривало менше.

Поки вчені не знають, як саме сидячий спосіб життя негативно впливає на наше здоров'я, розповів Девід А. Альтер, доцент Університету Торонто Онтаріо. На думку деяких вчених, довготривале сидіння призводить до зниження чутливості до інсуліну, в той час як інші припускають, що вся справа в зниженні кількості спалюваних калорій.

Дослідження не призначалося для того, щоб показати, чому сидіння збільшує ризик ранньої смерті, це лише побічний висновок вчених. Однак Альтер назвав його "методологічно суворим", а результати "надійними".

Сюзанна Штайнбаум, директор служби здоров'я жінок в лікарні Lenox Hill в Нью-Йорку, зазначила, що чим більше ми сидимо, тим гірше. Чим довша тривалість сидіння, тим більше воно впливає на здоров'я нашого серця і судин.

Тому, якщо ваша робота або спосіб життя передбачають сидіння на одному місці протягом тривалого періоду часу, найкраще, що можна порекомендувати - вставати кожних 30 хвилин. Результати показують, що ця зміна поведінки може знизити ризик ранньої смерті.

 

Партнеры

Новости мира

Коментарі

Додаючи коментар, будь ласка, будь ласка, будьте толерантними та утримуйтеся від образ на адресу інших учасників дискусії - навіть якщо Ви не поділяєте їхньої думки.

 

JOIN

Погода, Новости, загрузка...